Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví

Pozoruhodné knihy

NOTABLE SHOP
Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví

Přihlášení

Registrace


Římští císařové - životopisy vládců císařského Říma v letech 31 př. Kr. - 476 po Kr

Římští císařové - životopisy vládců císařského Říma v letech 31 př. Kr. - 476 po Kr
Michael Grant      
Rok vydání:2011
Vydavatelství:BB Art      
Stran:388
Skladem: na dotaz
Kategorie:Beletrie, matematika, různé
Historie, filozofie
Záhady, tajemství, záhadologie
Kód:007241


Cena 297,00 Kč s 10% DPH

Pro předběžnou rezervaci se musíte nejdříve přihlásit (registrovat).


Michael Grant rekonstruuje pravdivý obraz životních osudů a charakterů těchto kontroverzních a často mimořádných jedinců a využívá starověkých písemných dokumentů, mincí, medailonů, nápisů a archeologických poznatků, aby zaplnil v našich vědomostech co možná nejvíce mezer, které nás trvale dráždí a provokují.
I když silné tlaky, které císařství formovaly, působily někdy mimo jejich dosah, vliv těchto vládců byl určující, často světodějnou silou v římských dějinách.
Římští císařové neomezeně ovládali ohromnou říši sahající od Británie k Sahaře a od Atlantiku k Eufratu - jeden z největších mnohonárodnostních států, jaké kdy svět poznal.
Orientaci v složitých vztazích osob a podobě rozsáhlého státního útvaru usnadňují genealogické tabulky, mapy a plány.
Michael Grant věnuje pozornost i povahovým rysům jednotlivých panovníků, jejich talentům, slabostem, výstřednostem a samozřejmě i vnějšímu vzhledu, a čerpá jak z písemných záznamů, tak i z portrétů na mincích a bystách, které knihu doprovázejí.
Zabývá se i významnými politickými, právními a měnovými reformami některých císařů a zdůrazňuje jejich zájmy umělecké (např. Traianus, Hadrianus, Diocletianus, Constantinus) zejména o zkrášlení sídelních měst, díky nimž lze obdivovat architektonická díla, která přetrvala dodnes.
Osudy jednotlivých panovníků zachycuje tak nejen na pozadí téměř nepřetržitých válečných tažení a krvavých osobních střetů v boji o moc mezi uchazeči o trůn.
Na základě široké znalosti dobových pramenů - jejichž spolehlivost a objektivnost pečlivě zvažuje - odhaluje autor větší či menší schopnosti těchto vládců spravovat tak obrovský stát a řešit jeho problémy.
Michael Grant z nich pro svou práci vybral devadesát dvě osobnosti, které významným způsobem ovlivnily vývoj státu prostírajícího se na území tří kontinentů a zanechaly v mnoha ohledech hluboké a trvalé stopy na naší civilizaci.
Období císařství - poslední fáze existence římské říše - zahrnuje zhruba pět set let (31 př. Kr. až 476 po Kr.), během nichž se na trůně vystřídalo kolem dvou set vládců.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku
Zpět

Registrace
Doprava a platba
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Zásady cookie
Newsletter

Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Zasílejte mi prosím newsletter

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon +420 775 965 556

email: info@pknihy.cz

tomindo © 2012-2019, systém TomShop 2.5 | www.pknihy.cz | www.pozoruhodneknihy.cz | www.pozoruhodnedarky.cz | www.vilandule.cz