Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví

Přihlášení

Registrace


Černé slunce

Černé slunce

Autorovo dílo Černé slunce je považováno za jedno z nejobjevnějších svého druhu.
Ukazuje, jak se tyto fenomény cyklicky opakují a jak německé nacionální debaty z doby před první světovou válkou a z meziválečného období dnes zaznívají neméně silně v reakci na změny vyvolané rychlou globalizací.
Černé Slunce končí kapitolou o konspiračních teoriích, víře v "Nový světový řád" a obavách neofašistů z údajného spiknutí liberálů, Židů a iluminátů, jemuž chtějí čelit s pomocí svých "mimozemských spojenců".
Provází čtenáře labyrintem evropských ultrapravicových skupin a hnutí a přibližuje jejich nejvlivnější vůdce a ideology.
Svoje zkoumání začíná autor líčením počátků amerického neonacismu.
Výsledkem je podrobný a fundovaný obraz mytických a pseudonáboženských aspektů hitlerovských kultů mezi árijskými mystiky, skinheady, lidmi popírajícími holokaust, anarchisty, některými fanoušky heavymetalové a punkové hudby, stejně jako některých druhů tzv. okultní literatury.
Upozorňuje na nové nacistické a fašistické sekty, které se vynořují od sedmdesátých let až do současnosti, a zkoumá mentalitu a motivaci těchto ultrapravicových extrémistů.
Ukazuje, jak se různé nátlakové skupiny a konspirační kulty pokoušejí získat vliv.
Nicholas Goodrick-Clarke se v této průkopnické knize zabývá ideologickými fantaziemi poválečného i současného neonacismu.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku
Zpět

Registrace
Doprava a platba
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Zásady cookie
Newsletter

Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Zasílejte mi prosím newsletter

Cesty mezi světy

email: info@pknihy.cz

tomindo © 2012-2023, systém TomShop 2.5 | www.pknihy.cz | www.pozoruhodneknihy.cz | www.pozoruhodnedarky.cz | www.vilandule.cz