Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví

Pozoruhodné knihy

NOTABLE SHOP
Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví

Přihlášení

Registrace


Člověk a jeho symboly - Jungův výklad snů

Člověk a jeho symboly - Jungův výklad snů
Carl Gustav Jung      
Rok vydání:2019
Vydavatelství:Portál      
ISBN:978-80-262-1259-1
Stran:320
Skladem: na dotaz
Kategorie:Psychologie, psychoterapie, psychiatrie
Kód:SP24669
Podobné knihy:Červená kniha


Cena 999,00 Kč s 10% DPH

Další obrázkyBohatě ilustrovaná kniha je prvním a jediným dílem, v němž C. G. Jung vykládá laickému čtenáři svou nesmírně vlivnou teorii symbolů, jak se projevují především ve snech. Jung sám nabyl přesvědčení, že má povinnost vysvětlit i nepoučeným čtenářům své ideje, a proto ve věku 83 let sestavil koncepci této knihy včetně zadání pro své spolupracovníky. Práci na své stati dokončil 10 dní před vlastní smrtí. Celou knihou se vine přesvědčení, že člověk může dosáhnout plnosti jen skrze poznání a přijetí aspektů nevědomí, které poznává skrze sny a jejich symboly. Každý sen je přímý druh komunikace se snícím, jenž využívá symbolů společných pro lidstvo, ale aplikovaných vždy zcela individuálním způsobem. Mezi spoluautory najdeme významné Jungovy žáky, jako byla Marie-Louise von Franz, Aniela Jaffé nebo Jolande Jacobi.

Bohatě i Carl Gustav Jung (1875–1961) byl švýcarský psychiatr, psychoterapeut, všestranně originální myslitel a zakladatel analytické psychologie. Zabýval se lidskou psychickou v širokých souvislostech mytologie, filozofie, religionistiky a umění. V Portále vyšla jeho Červená kniha (2010, čtenářská edice 2013), Vybrané spisy C. G. Junga (2014), Vzpomínky, sny, myšlenky C. G. Junga (2015), Rozhovory s C. G. Jungem (2015) a Aspekty mužství (2017).

Kniha o snech, kterou inspiroval sen. Jungův odkaz širokému okruhu čtenářů. Ale hlavně výpravná publikace, která by neměla chybět v žádné knihovničce. Ať už jste Jungův fanoušek, učarovaly vám sny nebo hledáte exkluzivní knižní dárek, tahle kniha vás nezklame.

Vznik knihy Člověk a jeho symboly nepatří mezi obyčejné příběhy. V roce 1961 Carl Gustav Jung vybral čtyři autory, se kterými se poslední rok svého života věnoval tvorbě knihy určené pro nejširší veřejnost. Svou důvěru vložil v Marii Louise von Franz z Curychu, jež byla zřejmě jeho nejbližší profesní kolegyní a přítelkyní, dr. Josepha L. Hendersona ze San Francisca, jednoho z nejpřednějších a nejuznávanějších amerických jungiánů, paní Anielu Jaffé z Curychu, která byla zkušenou analytičkou a navíc blízkou soukromou sekretářkou Junga a autorkou jeho životopisu, a Dr. Jolande Jacobiovou. Nápad vytvořit knihu přístupnou čtenářům nedotčeným psychologií ovšem nepřišel zničehonic.

Jung totiž v roce 1959 vystoupil v televizním pořadu BBC a po vysílání byl zahlcen ohlasy a dotazy z řad obyčejných lidí nepoznamenaných psychologií. Poté se mu zdál sen, že místo aby seděl ve své pracovně a hovořil k velkým lékařům a psychiatrům ze všech koutů světa, kteří se na něj obvykle obraceli, stojí na veřejném prostranství a promlouvá k množství lidí, kteří mu uchváceně naslouchají a rozumějí…Knihu o snech tak inspiroval jeden sen.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku
Zpět

Registrace
Doprava a platba
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Zásady cookie
Newsletter

Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Zasílejte mi prosím newsletter

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon +420 775 965 556

email: info@pknihy.cz

tomindo © 2012-2019, systém TomShop 2.5 | www.pknihy.cz | www.pozoruhodneknihy.cz | www.pozoruhodnedarky.cz | www.vilandule.cz