Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví

Přihlášení

Registrace


Velká čínská zeď - vzestupy a pády Čínské říše : období 1000 př.n.l. - 2000 n.l.

Velká čínská zeď - vzestupy a pády Čínské říše : období 1000 př.n.l. - 2000 n.l.
Lovellová Julia      
Vydavatelství:Pavel Dobrovský - BETA      
ISBN:978-80-7306-327-6
Stran:328
Skladem: na dotaz
Kategorie:Historie, filozofie
Kód:S01416


Cena 399,00 Kč s 10% DPHPovědomí o výjimečnosti Číny a jejího lidu, který je předurčen, aby vládl světu nade všemi národy, v Číně přetrvává dodnes, i když pod tlakem událostí byly poslední císařové i jejich komunističtí nástupci nakonec přinuceni zapojit se do komunikace se světovým společenstvím a přijmout zahraniční vlády jako rovnocenné partnery v jednání o mezinárodních otázkách. Kniha Julie Lovellové vypráví o dějinách čínských vztahů se zahraničím a o dějinách Velké zdi; ty dva pojmy v Číně odedávna téměř splývaly a v jistém smyslu splývají dodnes, protože zeď není jenom stavbou, ale i symbolem, vyjádřením postoje, je filozofií a neoddělitelnou, trvalou součástí vztahu Číňanů k jejich vlastní zemi.
Svět se dělil na kultivované obyvatele říše, poddané Trůnu Nebes, a na barbary, proti nimž bylo třeba sofistikovanou čínskou civilizaci chránit. Západnímu světu trvalo velmi dlouho, než dokázal prolomit hradbu povýšeného pohrdání, s nímž císařští hodnostáři - i všichni ostatní Číňané - shlíželi na kohokoliv, kdo přicházel do jejich říše z vnějšího světa.
Vztahy čínské Říše středu s okolním světem byly po tisíciletí neodlučně spjaty s nejmohutnější stavební památkou všech dob. Velká čínská zeď je nejvýmluvnějším symbolem toho, s jakou nedůvěrou Číňané od věků pohlíželi na vše, co se nacházelo mimo dosah kultury, kterou sami stvořili, a která pro ně byla absolutním vrcholem pozemské civilizace.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku
Zpět

Registrace
Doprava a platba
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Zásady cookie
Newsletter

Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Zasílejte mi prosím newsletter

Cesty mezi světy

email: info@pknihy.cz

tomindo © 2012-2023, systém TomShop 2.5 | www.pknihy.cz | www.pozoruhodneknihy.cz | www.pozoruhodnedarky.cz | www.vilandule.cz