Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví

Pozoruhodné knihy

NOTABLE SHOP
Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví

Přihlášení

Registrace


C. G. Jung a křesťanská spiritualita - sborník reflexí teologů, psychologů a religionistů

C. G. Jung a křesťanská spiritualita - sborník reflexí teologů, psychologů a religionistů
Robert Moore      
Rok vydání:1998
Vydavatelství:Portál      
ISBN:80-7178-195-9
Stran:194
Skladem: na dotaz
Kategorie:Náboženství a mytologie
Posmrtný život, reinkarnace, karma
Kód:010181


Cena 399,00 Kč s 10% DPH

Jedná se o sborník reflexí amerických a evropských psychologů, teologů a religionistů, které ukazují spiritualitu jako fenomén související s pociťovanou duchovní krizí. Předpoklady pro vysvětlení a bližší objasnění spirituality, jejího významu v lidském životě, se dají nalézti právě v hlubinné psychologii C. G. Junga, která se dotýká duchovního života člověka. Sborník doplňuje předmluva Tomáše Halíka o Jungově vztahu k náboženství.

Sborník reflexí teologů, psychologů a religionistů z Evropy i USA se snaží objasnit styčné body mezi hlubinnou psychologií C. G. Junga a křesťanskou spiritualitou. Nabízí to nejlepší, co bylo na toto téma publikováno v 70. a 80. letech. Rostoucí zájem o spiritualitu není okrajovou akademickou záležitostí, ale týká se celé řady lidí uvědomujících si duchovní krizi, která se projevuje např. v ekologii, ve vzrůstajícím nukleárním nebezpečí nebo v omezení vlivu tradičních morálních a náboženských hodnot. Editor R. L. Moore soudí, že dnes již není myslitelný přístup ke spiritualitě, který by nedbal na prameny současné hlubinné psychologie. To se týká jak individuální, tak politické oblasti. Zúžené chápání kultury, politiky a náboženství (tribalismus, nacionalismus, xenofobie...) musí být transcendováno a lidé musejí najít společné duchovní kořeny. Jedním ze zdrojů může být také dílo C. G. Junga.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku
Zpět

Registrace
Doprava a platba
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Zásady cookie
Newsletter

Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Zasílejte mi prosím newsletter

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon +420 775 965 556

email: info@pknihy.cz

tomindo © 2012-2019, systém TomShop 2.5 | www.pknihy.cz | www.pozoruhodneknihy.cz | www.pozoruhodnedarky.cz | www.vilandule.cz