Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví

Přihlášení

Registrace


Dějiny Japonska dějiny států

Dějiny Japonska dějiny států
Edwin O. Reischauer, Albert M. Craig      
Rok vydání:2009
Vydavatelství:NLN      
ISBN:978-80-7106-513-5
Stran:480
Skladem: na dotaz
Kategorie:Historie, filozofie
Náboženství a mytologie
Kód:S00610


Cena 359,00 Kč s 10% DPH


České vydání bude navíc doplněno o kapitolu o dnešním Japonsku, která reflektuje vliv zásadních geopolitických změn minulého desetiletí na mezinárodní postavení Japonska.
Její obsahové těžiště spočívá v posledních zhruba dvou stoletích, kdy Japonsko vystupuje jako jediný nezápadní stát ve skupině vedoucích západních mocností.
To názorně dokládá i původní práce úspěšných autorů Reischauera a Craiga, která přehledně shrnuje obecné, hospodářské, sociální a kulturní dějiny Japonska od nejstarších dob až po nedávnou současnost. Je narativní a čtivá, pokouší se spíše interpretovat než podat vyčrpávající přehled faktů.
Pravdou se však zdá být, že vzhledem k ostrovní poloze si Japonci sami vytvořili větší část kulturních statků než většina jiných národů.
Jedním důsledkem je poměrně časté vyzdvihování primitivních, a proto domněle původních domácích charakteristických rysů v průběhu japonských dějin, jiným je mýtus, že Japonsko si neumí než kulturně vypůjčovat.
Ve srovnání s jinými národy vypěstovala u Japonců jejich relativní ostrovní izolovanost mimo jiné zvýšenou vnímavost vůči přejímání cizích kulturních vlivů.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku
Zpět

Registrace
Doprava a platba
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Zásady cookie
Newsletter

Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Zasílejte mi prosím newsletter

Cesty mezi světy

email: info@pknihy.cz

tomindo © 2012-2023, systém TomShop 2.5 | www.pknihy.cz | www.pozoruhodneknihy.cz | www.pozoruhodnedarky.cz | www.vilandule.cz