Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví

Přihlášení

Registrace


Dějiny Ruska v datech od počátku Kyjevské Rusi v 9. století po současnost

Dějiny Ruska v datech od počátku Kyjevské Rusi v 9. století po současnost
PhDr. Bohuslav Litera., CSc., PhDr. Marek Pečenka      
Rok vydání:2011
Vydavatelství:Academia      
ISBN:978-80-86569-14-7
Stran:448
Skladem: na dotaz
Kategorie:Historie, filozofie
Zeměpis, cestování
Kód:S01853
Podobné knihy:Moravské letopisy - dějiny Moravy v datech
ČíNA


Sleva 11% - z ceny 499,00 Kč s DPH
Nová cena 444,00 Kč s 10% DPH
Přehledná publikace zachycuje dějiny Ruska od počátku Kyjevské Rusi v 9. století po současnost. Zaměřuje se na území osídlené ruským, ukrajinským a běloruským etnikem, později pak na území Ruské říše, Sovětského svazu a Ruské federace.

V období po rozpadu SSSR jsou výběrové sledovány události na území postsovětských republik, s nimiž má Rusko bližší nebo specifické vztahy (Ukrajina, Bělorusko, Zakavkazsko, republiky střední Asie). Autoři kladou důraz zejména na politické dějiny, stranou však nezůstává ani oblast kultury a hospodářství. Vlastní chronologie jednotlivých období je vždy uvedena krátkým přehledem, doplněna tabulkami a textovými boxy vysvětlujícími důležité události či pojmy. Obrazový doprovod tvoří přehledné mapy a pečlivě vybrané ilustrace. Užitečná publikace pro všechny zájemce o dějiny regionu.

90 ilustrací, 10 map

PhDr. Bohuslav Litera., CSc. (* 1950) je vědeckým pracovníkem Historického ústavu AV ČR a přednáší na Institutu mezinárodních studií FSV UK. Dlouhodobě se zabývá moderními dějinami Ruska, problematikou studené války, energetického komplexu Ruska a států postsovětského prostoru. Je autorem nebo spoluautorem řady publikací, z poslední doby např. Dějiny Rudé armády (2009), Východ. Vznik, vývoj a rozpad Sovětského bloku 1944-1989 (2004).


PhDr. Marek Pečenka (* 1964) přednáší na Institutu mezinárodních studií FSV UK. Zabývá se zejména dějinami Ruska v 18. a 19. století a historickou geografií východní Evropy. Je spoluautorem řady publikací, např. Encyklopedie moderní historie (2009), Evropa v proměnách staletí (2001). Je spoluzakladatelem nakladatelství Dokořán.


Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku
Zpět

Registrace
Doprava a platba
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Zásady cookie
Newsletter

Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Zasílejte mi prosím newsletter

Cesty mezi světy

email: info@pknihy.cz

tomindo © 2012-2023, systém TomShop 2.5 | www.pknihy.cz | www.pozoruhodneknihy.cz | www.pozoruhodnedarky.cz | www.vilandule.cz