Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví

Pozoruhodné knihy

NOTABLE SHOP
Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví

Přihlášení

Registrace


Dogmatika pro studium i pastoraci

Dogmatika pro studium i pastoraci


Gerhard Ludwig Müller (* 1947) je uznávaným odborníkem na poli systematické teologie. V letech 1986 až 2002 působil jako řádný profesor dogmatiky na Katolické teologické fakultě Mnichovské univerzity. Od listopadu 2002 je biskupem diecéze Regensburg (Řezno). Koncem roku 2007 ho papež Benedikt XVI. jmenoval členem Kongregace pro nauku víry, začátkem roku 2009 i členem Papežské rady pro kulturu.

Čtenář se tak seznamuje nejen s aktuálním učením církve, ale i s jeho prameny, a získává přehled o tom, jak se vyvíjelo chápání základních článků víry v dějinách církve.

Každý traktát obsahuje aktuální vymezení tématu, biblické základy, historický vývoj teologické reflexe i formulace příslušného dogmatu a jeho systematickou prezentaci.

Müllerova Dogmatika poskytuje jak celkový přehled, tak i solidní vhled do hlavních témat dogmatické teologie. Jednotlivé traktáty jsou vnitřně provázané, přičemž ústřední a jednotící skutečností zůstává smlouva Boha s jeho lidem v Kristu.
Studenti a pedagogové ocení komplexnost pojednání - autor nevynechal žádný z podstatných traktátů katolické dogmatiky.
Předností této studijní příručky je jasný a přehledný způsob výkladu, který tento manuál zpřístupňuje i začátečníkům v oboru.
Autor sleduje teologickou metodu doporučenou Druhým vatikánským koncilem a přitom navazuje na nejlepší teologické manuály dřívější doby.
Dogmatika pro studium a pastoraci patří k nejlépe koncipovaným dílům katolické systematické teologie.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku
Zpět

Registrace
Doprava a platba
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Zásady cookie
Newsletter

Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Zasílejte mi prosím newsletter

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz

tomindo © 2012-2018, systém TomShop 2.5 | www.pknihy.cz | www.pozoruhodneknihy.cz | www.pozoruhodnedarky.cz | www.vilandule.cz