Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví

Přihlášení

Registrace


Esence ájurvédy

Esence ájurvédy
George Eassey, O.M.D.      
Rok vydání:2007
Vydavatelství:Fontána      
ISBN:978-80-7336-398-7
Stran:195
Skladem: na dotaz
Kategorie:Aromaterapie, ajurvéda
Léčení nemocí, diagnostika, etikoterapie
Životní styl, výživa, kuchařky
Kód:S00199
Podobné knihy:Do srdce divočiny (pouze kniha)
Iridoterapie
Nemoci a ájurvéda


Sleva 7% - z ceny 238,00 Kč s DPH
Nová cena 221,00 Kč s 10% DPHNa univerzitě se mi sice líbilo akademické prostředí, ale klinická praxe mne neuspokojovala. To, co jsem pozoroval na pacientech, se dost často rozcházelo s oficiálním pozorováním. Lékaři jim například často předepisovali na bolesti hlavy analgetika, aniž by se zajímali o příčinu jejich choroby. Proto jsem začal hledat jinou cestu. Na jedné přednášce jsem se seznámil s dr.Vasantem Ládem, který je nejuznávanějším učitelem Ajurvédy na Západě a rovněž vynikajícím ajurvédským lékařem, a stal se jeho žákem. Nejprve jsem však ukončil 4 roky studia na Standfordově univerzitě, kde jsem po státních závěrečných zkouškách získal statut poskytovatele primární lékařské péče. Podle kalifornských zákonů bych totiž nemohl Ajurvédu provozovat, kdybych neměl vystudovaný základ klasické medicíny západního typu. Ajurvédské studium však v USA nebylo v té době ukončeno žádným titulem, a tak jsem ještě 4 roky studoval čínskou medicínu a další 2 roky pracoval na doktorské práci v oboru srovnávací tradiční indické a čínské medicíny. Teprve pak jsem byl oficiálně jmenován doktorem. Získal jsem smlouvu se zdravotní pojišťovnou a mohl jsem spolupracovat s jakoukoliv nemocnicí. Jediným omezením v mé lékařské praxi bylo, že jsem nesměl provozovat chirurgii.
Co ovlivnilo vaše rozhodnutí vrátit se k ajurvédské medicíně?
Se svou ženou jsem si sice seznámil v Americe, ale pocházela z České republiky a chtěla se vrátit domů. Kromě toho jsem si tam připadal jako kapka v moři. Česká republika je malá země a snad proto i mně blízká. Velmi se mi líbí Praha, kromě toho i můj duchovní učitel působil dlouho v západní Evropě. Narodila se mi tu dcera, žijí tu dobří lidé a ti si zaslouží dobrou medicínu.
Proč jste si vybral pro své další působení Prahu?
U nás existuje otevřenost. Je zde naprosto běžné, že u jednoho stolu sedí ajurvédský lékař, západní lékař a homeopat a diskutují spolu o případu pacienta, svobodně si vyměňují názory a vzájemně se respektují. Při poslední návštěvě v srpnu letošního roku jsem však zpozoroval, že vlivem krize ztrácejí západní lékaři určitý respekt. Lidé tvrdí, že se odchylují od etických pravidel a doplácí na to profese jako celek. Velkou roli zde hraje faktor peněz. Když někomu v Indii řeknete, že jste lékař, první, co ho napadne, je kolik asi vyděláváte, a teprve pak přemýšlí o tom ostatním. Ajurvédští lékaři mají větší důvěru i z toho důvodu, že byli vždycky levnější. Nyní se však ceny za lékařské služby začínají pomalu vyrovnávat.
V jakém vztahu je v Indii klasická západní a alternativní medicína?
Autor odpovídá:
Po devatenáctiletém pobytu v USA se usadil v České republice, kam ho přivedla jeho žena Hana. Před rokem si v Praze otevřel soukromou praxi.
a další témata...
Ájurvéda a tradiční čínská medicína
Ájurvéda a homeopatie
Ájurvéda a vástu
Ájurvéda a jóga
Slovo o vegetariánství
Česká kuchyně očima ájurvédského lékaře
Desatero škodlivého chování
Jak se rodí zdraví
Jak vzniká nemoc
Co je to zdraví
Kam směřuje západní ájurvéda
Historie ájurvédy
Setkání s ájurvédou
Matka medicíny přichází do Matky měst
Integrovaná medicína
Obsah:
Dr. George Eassey, O.M.D. (Oriental Medical Doctor), se narodil v jihoindické křesťanské rodině s bohatou lékařskou tradicí. Dalo by se říci, že byl k lékařskému povolání předurčen, jeho cesta k medicíně však nebyla zdaleka jednoduchá a přímočará.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku
Zpět

Registrace
Doprava a platba
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Zásady cookie
Newsletter

Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Zasílejte mi prosím newsletter

Cesty mezi světy

email: info@pknihy.cz

tomindo © 2012-2023, systém TomShop 2.5 | www.pknihy.cz | www.pozoruhodneknihy.cz | www.pozoruhodnedarky.cz | www.vilandule.cz