Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví

Přihlášení

Registrace


Gándhí člověk příběh jeho transformace

Gándhí člověk příběh jeho transformace
Velký příběh proměny Móhándáse Karamčanda Gándhího zv. Máhatmá, neboli Velká duše, indického politika a národního vůdce, který po návratu do vlasti se mj. zasadil o prosazování samostatnost Indie a uplatňoval při tom taktiku nenásilí a pasivního odporu. Po celý život zdůrazňoval prostotu, podněcoval občanskou neposlušnost k britské nadvládě, prošel řadou vězení, ochraňoval chudé a nabádal k náboženské toleranci. Publikace je doplněna řadou působivých fotografií.


Dějiny však neznají jiného národního osvoboditele, který by, stejně jako on, dokázal dobýt svobody svého národy občanskou neposlušností, "silou pravdy", jak sám říkal. Bez sebemenšího násilí.

Krajané ho nejprve oslovovali Pane Gándhí, pak mu říkali Mahátma, "Velký duch", později ho s láskou nazývali Bápú, "otec".
V Anglii se o něm Churchill, který ho neměl rád a pohrdal jím, vyjadřoval jako o "polonahém fakírovi". Později byl přirovnáván k Sokratovi a ke Kristovi.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku
Zpět

Registrace
Doprava a platba
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Zásady cookie
Newsletter

Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Zasílejte mi prosím newsletter

Cesty mezi světy

email: info@pknihy.cz

tomindo © 2012-2023, systém TomShop 2.5 | www.pknihy.cz | www.pozoruhodneknihy.cz | www.pozoruhodnedarky.cz | www.vilandule.cz