Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví

Přihlášení

Registrace


Gulag historie

Gulag historie
Novinka

Anne Applebaumová      
Rok vydání:2004
Vydavatelství:Beta      
ISBN:80-7306-152-X
Stran:608
Skladem: na dotaz
Kategorie:Beletrie, matematika, různé
Historie, filozofie
Kód:S02740
Podobné knihy:Mezi Východem a Západem napříč pohraničím Evropy


Sleva 12% - z ceny 499,00 Kč s DPH
Nová cena 439,00 Kč s 10% DPH


Gulag – obrovské množství sovětských koncentračních táborů – byl systém represí a trestů, jehož racionalizované zlo a institucionalizovaná nelidskost soutěžily s holocaustem. Do světového povědomí vstoupil Gulag v roce 1972, poté, co vyšla rozsáhlá práce, kterou z vyprávění o sovětských táborech sestavil Alexandr Solženicyn – Souostroví Gulag. Od zhroucení Sovětského svazu byly v Rusku i na Západě uveřejněny desítky memoárů a nových studií, zabývajících se různými aspekty tohoto systému. Anne Applebaum nyní předkládá s použitím těchto nových pramenů i svých původních historických výzkumů první plně zdokumentované dějiny systému sovětských táborů – od jeho počátků za ruské revoluce po rozpad v době glasnosti. Její kniha je velikým badatelským výkonem a morálním zúčtováním, které umisťuje Gulag tam, kam patří: do centra našeho porozumění komplikovaným dějinám 20. století.

Kniha je určena každému, kdo se chce více dozvědět o zrůdnostech sovětského komunistického režimu, obecně pak každému zájemci o dějiny 20. století.
Pokud chcete tento fakt, tuto neznalost, změnit, doporučujeme vám knihu americké publicistky a laureátky Pulitzerovy ceny za rok 2004 Anne Applebaumové Gulag. Historie - publikace je prvními úplnými, nezkreslujícími dějinami gulagu, systému sovětských pracovních táborů, obdoby koncentračních táborů nacistického Německa.
Ač si přitom svojí krutostí a množstvím obětí tábory gulagu nezadají s koncentračními tábory nacistů (Osvětim, Buchenwald…), nejsou pracovní tábory na Soloveckých ostrovech v Bílém moři, na Sachalinu, ale i v evropské části Ruska, veřejnosti příliš známé.
Gulag, tj."Gosudarstven­noje upravlenije lagerej" (česky "Hlavní správa táborů") je označení, používané pro pracovní, trestanecké a koncentrační tábory, fungující v Sovětském svazu od vítězství ruské bolševické revoluce v roce 1918 až po otevírání se Sovětského svazu světu v době Gorbačovovy glasnosti.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku
Zpět

Registrace
Doprava a platba
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Zásady cookie
Newsletter

Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Zasílejte mi prosím newsletter

Cesty mezi světy

email: info@pknihy.cz

tomindo © 2012-2023, systém TomShop 2.5 | www.pknihy.cz | www.pozoruhodneknihy.cz | www.pozoruhodnedarky.cz | www.vilandule.cz