Mezopotámie - lidé starověku: co nám o sobě řekli
Píše také fejetony, recenze knih a novinové články, například pro deník Scotsman a Times Literary Supplement (týdenní literární přílohu deníku The Times). Žije v hlavním městě Skotska Edinburghu.
v posledních dvaceti letech napsal desítky knih pro děti a mládež - například cyklus čtyř publikací The Ancients in Their Own Words (Lidé starověku: co nám o sobě řekli) (2008) a knížku Ancient Greece and the Mediterranean (Starověké Řecko a Středomoří), která posloužila jako předloha pro jednu část seriálu BBC o starověkých civilizacích.
Michael Kerrigan
Další informace
Časová osa starověké Mezopotámie
Slovníček pojmů
Pyšný Nabukadnezar
Svět očima Babyloňanů
Nový Babylon
První potopa
Sinacherib jde do války
Sargon se ospravedlňuje
Trvalý mír
Původ abecedy
Chammurapiho zákoník
Královský seznam
Lékařství v Mezopotámii
Na Boží příkaz
Legenda o Sargonovi
Obsah:
Přečtěte si spolu s námi tajemné texty staré tisíce let - nahlédněte do Sumerského královského seznamu, do Chammurapiho zákoníku, do první mírové smlouvy na světě, uzavřené mezi Chetity a Egypťany, nebo do bájného Eposu o Gilgamešovi, jenž patří k nejvýznamnějším písemným památkám starověké Mezopotámie.
Najdete v ní mapu znázorňující svět, za jehož střed mezopotamský tvůrce považoval svoji vlast, ukázky a překlady nápisů vyrytých klínovým písmem do hliněných tabulek a sloupů v Sumeru, Akkadu, Ugaritu, Babylonu…
Tato kniha vypráví o dobyvatelských činech panovníků, o tom, jaké bohy vyznávali, o zákonech, které nastolili, i o náboženské víře jejich poddaných.
Jak asi vypadal svět starověkých obyvatel Mezopotámie?
Před čtyřmi tisíci lety zaznamenávali zruční písaři v zemi mezi řekami Tigris a Eufrat slova a skutky dávných vládců sumerské a akkadské říše.
Historie pro děti Lidé starověku: co nám o sobě řekli
Sdílet na Twitteru
Sdílet na Facebooku