Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví

Přihlášení

Registrace


Století sexu

Století sexu
James R. Petersen      
Rok vydání:2003
Vydavatelství:BB Art      
ISBN:80-7341-117-2
Stran:199
Skladem: na dotaz
Kategorie:Beletrie, matematika, různé
Manželství, vztahy, sexualita
Kód:S01802
Podobné knihy:The Punisher Marvel Comics 1 : 10 Statue


Sleva 7% - z ceny 490,00 Kč s DPH
Nová cena 456,00 Kč s 10% DPHJejich pochopení pak odhalí i pravdu ukrytou v textu písně z roku 1944, která zazněla ve filmu Pin-Up Girl: "Battles are won in the day time/But history is made at night." (Bitvy se bojují za bílého dne, ale historie, ta se píše v noci.)
Století sexu promlouvá ke čtenáři jasnou řečí a nebere si servítky, jakkoli prudký byl vír popisovaných událostí.
Dále poukazuje dílo na změny, jež zaznamenala lidská sexualita s rozvojem lékařských věd, věd sociálních a samozřejmě techniky a technologií, které přinesly například vibrátor, domácí video a v poslední době třeba viagru.
Kniha proto líčí, jak Ameriku střídavě zachvacovala a opět pouštěla panika, jak zemi počínaje rokem 1910 konsternoval obchod s bílým masem, jak se v padesátých letech rozvířily předsudky vůči homosexuálům a jak na sklonku let osmdesátých vyděsila Američany dětská pornografie.
Kronika má příjemnou formu vyprávění a zabývá se především tím, jaký vliv měly historické události dvacátého století na lidskou sexualitu - a samozřejmě naopak - a to v dobách jazzové éry, hospodářské krize, obou světových válek, války studené, šedesátých let, disko éry a chmurné epizody s AIDS.
Dále Peterson čtenáři představuje hrdinky, jako byla Ida Craddocková, autorka vůbec první manželské příručky (za kterou zaplatila životem), a Margaret Sangerová, která před Comstockem hájila antikoncepci (a uhájila ji), a v neposlední řadě i hrdiny, jako byl Alfred Charles Kinsey, autor přelomového výzkumu, jenž nenávratně změnil náš pohled na sex.
Upozorňuje například na činnost cenzora a moralisty Anthonyho Comstocka - představeného organizace New York Society for the Suppression of Vice - a agentur jako Legion of Decency či Moral Majority. Dílo takřka vrcholí popisem perezkutivních výslechů Kennetha Starra.
Petersonovo vyprávění se přenáší z jednoho desetiletí do druhého a zmiňuje celou plejádu zajímavých osobností či významných událostí, vznáší řadu naléhavých otázek.
Kronika Století sexu začíná na přelomu století, a sice průkopnickými snahami hnutí Free Love Radicals, a následně popisuje aktivistické boje za sexuální svobodu a rovnost, boje proti represi.
Její autor James R. Peterson se snaží dokázat, že se počátek "sexuální revoluce", jež zapříčinila společenské a kulturní změny, které nejen v Americe navždy změnily životy lidí, datuje řadu generací před objevení penicilinu, před první antikoncepční pilulku i před první vydání časopisu Playboy.
Kniha je úplné pojednání o sexuálních zvyklostech, vztazích a politice dvacátého století, pojednání odpovídající svým rozsahem kronice.
Dějiny sexuální revoluce časopisu Playboy

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku
Zpět

Registrace
Doprava a platba
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Zásady cookie
Newsletter

Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Zasílejte mi prosím newsletter

Cesty mezi světy

email: info@pknihy.cz

tomindo © 2012-2023, systém TomShop 2.5 | www.pknihy.cz | www.pozoruhodneknihy.cz | www.pozoruhodnedarky.cz | www.vilandule.cz