Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví

Přihlášení

Registrace


Svědectví neviditelnu

Svědectví neviditelnu

8 čb kreseb
Dodatečné informace:
Ve skutečnosti ve Swedenborgově nauce o duchovním světě existuje jen jedna základní obtíž: uvěřit, že mysl člověka je sama duchovním tělem. Hmota natolik poutá naše smysly a ovládá naše myšlení, že máme sklon téměř podvědomě věřit, že je to základní skutečnost, i když materialismus jako filozofii odmítáme. A přesto mysl a svět mysli neboli duchovní svět musí být skutečné v první řadě, neboť z nich pochází veškeré životní dění.
Mentální přístup člověka, který si již vytvořil pevný názor na systém náboženské nauky, bude pravděpodobně poněkud odrazující pro ty, kdo se stále ještě potácejí ve zmatku pochybností. Přesto je tato práce určena zejména pro ty druhé. Má-li mít tato kniha nějakou hodnotu, pak bude vyvěrat z faktu, že obtížemi, kterými se zabývá, se musel autor probojovávat během mnoha let svého studia. (…)
Cílem této práce je obecně nastínit hlavní rysy Swedenborgova učení tak, aby čtenář, který si přeje jít pro informace k prameni, měl k dispozici určitou osnovu jeho myšlenkového systému. Čtenáři často shledávají Swedenborgovy práce obtížnými, neboť zanedbali tento druh přípravy. Setkávají se s neznámými myšlenkami a překvapivými výroky, jež jsou pro ně pochopitelné stejně, jako by byla stavba kostry jakéhokoli živočich podle jediné kosti.
Není možné vyložit Swedenborgovy nauky tak, aby byly snadno pochopitelné, neboť vyžadují myšlenkovou rekonstrukci u téměř každého předmětu. Když jsou však jednou pochopeny, jsou ve svých hlavních rysech jednoduché. K tomuto pochopení je v prvé řadě nutné opustit naše vlastní předpojatosti.
Výsledkem je tato kniha.
Od doby, kdy jsem dospěl k pevnému přesvědčení o pravdivosti Swedenborgova učení, mám nehasnoucí touhu předložit je v co nejjednodušší formě.
(Z ÚVODU, J. H. Spalding) :
Nástin myšlenek E. Swedenborga

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku
Zpět

Registrace
Doprava a platba
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Zásady cookie
Newsletter

Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Zasílejte mi prosím newsletter

Cesty mezi světy

email: info@pknihy.cz

tomindo © 2012-2023, systém TomShop 2.5 | www.pknihy.cz | www.pozoruhodneknihy.cz | www.pozoruhodnedarky.cz | www.vilandule.cz