Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví

Přihlášení

Registrace


Teorie relativity

Teorie relativity

Reprint prvního českého překladu doplněný rozsáhlou studií prof. Jana Novotného "Einstein po sto letech" a překlady posledních dodatků autora.
Se zvláštní předmluvou autorovou k českému vydání 1923.
(Ze studie prof. J. Novotného) První úplné české vydání. 3. svazek edice Quantum.
Naposled se vrátil ke svému dílu na sklonku života, když jej v roce 1952 doplnil nejrozsáhlejší a filosoficky pronikavou přílohou o problému prostoru.
Dalším obohacením byl dodatek o struktuře prostoru ve velkém měřítku, kde Einstein komentuje Friedmannův teoretický objev rozpínání vesmíru a jej potvrzující Hubblovo pozorování rudého posuvu galaxií.
Brzy ji rozšířil o výklad čtyřrozměrného světa Minkowskiho, čímž se prohloubila matematická složka. Od roku 1920 patří ke knize obsáhlejší pojednání o experimentální prověrce teorie relativity, jež reaguje zejména na slavné Eddingtonovo pozorování z roku 1919.
Einstein se ke knize vracel a doplňoval ji přílohami, které odrážejí jeho pohledy na pokrok relativistické fyziky.
Kniha "O speciální a obecné teorii relativity" má v Einsteinově díle zvláštní postavení jako jediná práce, v níž velký tvůrce vykládá podstatu svých teorií širokému okruhu čtenářů.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku
Zpět

Registrace
Doprava a platba
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Zásady cookie
Newsletter

Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Zasílejte mi prosím newsletter

Cesty mezi světy

email: info@pknihy.cz

tomindo © 2012-2023, systém TomShop 2.5 | www.pknihy.cz | www.pozoruhodneknihy.cz | www.pozoruhodnedarky.cz | www.vilandule.cz