Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví

Pozoruhodné knihy

NOTABLE SHOP
Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví

Přihlášení

Registrace


Wunderland II úder Siegfriedova neče

Wunderland II  úder Siegfriedova neče
Kpt. Ing. Robert K. Leśniakiewicz, Dr. Miloš Jesenický, PhD.      
Rok vydání:2008
Vydavatelství:AOS Publishing      
Stran:330
Skladem:poslední kusy
Kategorie:Beletrie, matematika, různé
Historie, filozofie
Kód:CD0270


Cena 299,00 Kč s 10% DPH

kusů

Dr. Miloš Jesenický, PhD. je bývalý odborný pracovník Vyýchodoslovenského muzea v Košicích a doktorand Oddělení dějin vědy a techniky Historisckého ústavu SAV.
Kpt. Ing. Robert K. Leśniakiewicz (1956) je absolventem Vyšší důstojnické školy mechanizovaných vojsk a výzkumu bilych míst naši historie se věnuje už od konce sedmdesátých let.
Co je však už méně známé je skutečnost, jak se Stalin zmocnil prostřednictvím specialistů Rudé armády futuristických zbraní nacistů a jak je v le­tech následujících po druhé světové válce používal k mocenskému zastrašování cizích států, jako například v průběhu skandinávského "raketového léta" v roce 1946....
Dnes již disponujeme poměrně přesnými informacemi, které nám umožňují rekonstruovat celé spektrum nacistických" Vergeltungswaffen", okřídlenou střelou V-I počínaje a diskoplánem V-7 konče.
"Wunderwaffe", ukovaná novodobými "kouzelniky' nacistické technologie v jeskynních vyzkumných a továrenskych komplexech měla představovat "zázračnou zbraň", k níž se upínaly naděje pohlavárů Třetí říše, čelící porážce na všech frontách.
Z toho, co jsme dosud zjistili, máme dostatek pádných důvodů domnívat se, že se tragicky myticky vzorec staroněmeckého eposu zopakoval v dějinné analogii, která je však sama o sobě historickou anomálií.
Kniha nabízí opravdu vymluvné souvislosti nutící nás k hlubokému zamyšlení.
V čem spočívá tato podobnost?
Jak jsme podni­kali výzkumné cesty na českou i slovenskou stranu Krkonoš, poznáva­li tajné německé podzemní komplexy v Sovích horách či na Baltském pobřeží, vyslýchali svědky, z kterých dnes už mnozí nežijí, sledovali zprávy o hledání německých vojenských depotů, pátrali po tajnych vědeckých projektech hitlerových vůdců na územi Polska, Čech a Slo­venska a vstupovali do nekonečné diskuse o futurologických technologiích nacistů, které jako by snad ani nepocházely z této planety.
Na starý příběh o Siegfriedovi jsme si mnohokrát vzpomněli v uply­nulém desetiletí, které uběhlo od prvního vydání knihy Wunderland: Mimozemské technologie Třetí riše".
Hrdina německého "Eposu o Nibelunzich", ktery se zrodil z dávných vyprávění "Starší Eddy" a "Ságy o Völsunzích" si nechá od kouzelníka Regina, magického kováře a svého vychovatele, vykovat zbraň, která předčí všechny ostatní. Hned jak s ní ale vybojuje první bitvy, obrátí se zbraň proti svému tvůrci, kterého zabije.
Cestami poutniků, rytirů a kupců se legenda o bojovném, mýtickém könungovi rozšiřila po celém křesťanském světě.
Pred několika staletími putovalo odjednoho konce Evropy ke dru­ hému vyprávění o Siegfiriedovi.

Přidat k oblíbeným odkazům Doporučit příteli Tisk informací Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+
Zpět

Registrace
Doprava a platba
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Zásady cookie
Newsletter

Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Zasílejte mi prosím newsletter

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz

tomindo © 2012-2018, systém TomShop 2.5 | www.pknihy.cz | www.pozoruhodneknihy.cz | www.pozoruhodnedarky.cz | www.vilandule.cz