Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví

Přihlášení

Registrace


Zneuctěná

Zneuctěná
Muchtár Maíová      
Rok vydání:2007
Vydavatelství:Ikar      
ISBN:978-80-249-0838-0
Stran:136
Skladem: na dotaz
Kategorie:Beletrie, matematika, různé
Psychologie, psychoterapie, psychiatrie
Kód:S02153


Sleva 7% - z ceny 219,00 Kč s DPH
Nová cena 204,00 Kč s 10% DPHObsah:
"Tady ji máte! Dělejte si s ní, co chcete!"
Fáiz se obrací na své bratry, kteří se stejně jako on nemohou dočkat, až bude vykonána spravedlnost. Až síla potvrdí jejich moc.
Zvedám oči a čekám na odpověď. Fáiz nic neříká, jen pohrdavě vrtí hlavou. Je ticho. V duchu se modlím a najednou cítím strach. V očích onoho muže vidím, že nikdy neměl v úmyslu přijmout mou prosbu o odpuštění. Chtěl jen ženu z kmene Gudžarů, aby se na ní pomstil před celou vesnicí.
Ukázka z textu
Zlomená dívka v sobě najde netušenou sílu a začne promýšlet odplatu. S neuvěřitelnou odvahou a obdivuhodnou vytrvalostí se vydá do boje se zlovůlí a nespravedlností, přestože soud se zpočátku "pro nedostatek důkazů" odmítá kauzou zabývat. Muchtár osobní statečností vyburcuje světovou veřejnost, ale její život je stále v ohrožení...
Muchtár skutečně přemýšlí o sebevraždě, je už téměř rozhodnutá vypít kyselinu, aby smazala palčivou hanbu, která tíží ji a její rodinu. Ale po několika dnech beznaděje a zoufalství se v ní probudí touha po pomstě. Nedá se přece surovostí připravit o život, nepodlehne, bezpráví nesmí zůstat bez trestu.
Co čeká zneuctěnou ženu jiného než smrt?
Marně dívka volá o pomoc, marně se brání. Když ji zpola nahou vyhodí ven před shromážděnou vesnici, zdá se, že jí zbývá jediné.
Sotva dozní slova její omluvy, vrhnou se na ni čtyři muži, odtáhnou ji k nedaleké chatrči a déle než hodinu ji "ve jménu cti" znásilňují.
že válečníci z bohatého kmene už o jejím osudu rozhodli.
Netušila, že místo vyrovnání "dluhu" za bratrovo nespravedlivé obvinění, na ni čeká zvůle;
Když se onoho červnového dne roku 2002 Muchtár, mladá žena z kasty chudých rolníků, dostavila ke kmeni mocných Mastojů, aby prosila o odpuštění za svého bratra, neměla ponětí, jak kruté ponížení ji čeká.
Šokující příběh o krutosti, ponížení a odvaze

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku
Zpět

Registrace
Doprava a platba
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů
Zásady cookie
Newsletter

Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Zasílejte mi prosím newsletter

Cesty mezi světy

email: info@pknihy.cz

tomindo © 2012-2023, systém TomShop 2.5 | www.pknihy.cz | www.pozoruhodneknihy.cz | www.pozoruhodnedarky.cz | www.vilandule.cz